Почетна > Свет
Свет

Извор: Трамп бесан због извештавања о Џефрију Епстину

Неименовани извор из Беле куће изјавио је да је председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп “бесан” због медијског извештавања о финансијеру и осуђеном сексуалном преступнику, Џефрију Епстину.
Фото: Танјуг/Kevin Lamarque/Pool Photo via AP

Извор је за амерички Политико рекао да је Трамп “очигледно бесан” и да сматра да се превише пажње посвећује “теоријама завере” око Епстиновог случаја.

Он је рекао да је амерички председник “фрустриран немогућношћу свог тима да контролише наратив” у вези са случајем, док су медији наставили са ширењем информација о његовој повезаности са Епстином.

Иако је Трамп негирао наводе да је слао Епстину непристојну рођенданску поруку, прича је наставила да доминира у јавности, што је, према речима извора, изазвало додатну нервозу у администрацији.

Извор даље истиче да Трамп и његови сарадници сматрају да су они сами “отворили Пандорину кутију” када су дозволили да информације о Епстину изађу у јавност.

Како се случај шири, неки републиканци у Представничком дому изражавају забринутост због могућих политичких последица, док су неки од њих већ почели да се противе даљој дискусији о Епстиновом случају.

Кабинет Обаме: Одбацујемо Трампов “скандалозни” позив да се пред. Обама кривично гони

Преузмите андроид апликацију.