Почетна > Нови Сад

Актуелно Нови Сад

Изложба Жељка Виторовића у Галерији Рајка Мамузића од 24. априла

У Галерији ликовне уметности – поклон-збирци Рајка Мамузића у Новом Саду, у петак, 24. априла, у 19 часова, биће отворена изложба „Слика нашег доба“, која обухвата готово целокупан досадашњи рад младог ваљевског сликара Жељка Виторовића.
Фото: Промо

Ауторски тим изложбе чине кустоскиња Ирма Микеш и Бранко Јанковић.

Виторовић се у свом раду ослања на традиционалну сликарску технику и реалистичан, понекад и хиперреалистичан израз, кроз који на суптилан и индиректан начин промишља савремене феномене који обликују како појединца, тако и друштво у целини. Његова поетика заснива се на прожимању прошлости и садашњости, природних и друштвених појава, микро и макро света, као и унутрашњег и спољашњег простора.

Човек, као централни мотив, постављен је између наслеђених уверења и неизвесне будућности, суочен са изазовима савременог доба – убрзаним темпом живота, протоком информација, као и новим облицима комуникације и рада. Управо те тензије представљају основу уметниковог израза.

Изложба ће бити отворена до 24. јуна 2026. године, а улаз је бесплатан.

Филмски програм „Савремени филм немачких аутора” од 20. до 22. априла у СКЦНС- у

Преузмите андроид апликацију.