Ивана Вулета и Ангелина Топић номиноване за награде Европске атлетике

Српска ателтичарка Ивана Вулета номинована је за најбољу атлетичарку Европе у 2023. години, док је Ангелина Топић једна је од кандидаткиња за награду „Звезда у успону“, од стране Европске атлетике.

Вулета је у дисциплини скок у даљ ове године постала првакиња света на отвореном у Будимпешти, када је скочила 7,14 метара што је уједно био и државни рекорд.

Вулета је поред тога ове године и по пети пут победила на Митингу Дијамантске лиге, освојила бронзану медаљу на Европском дворанском првенству, заузима и прво место на светским ранг листама у скоку удаљ.

Ангелина Топић је освојила златну медаљу на Европском првенству за такмичаре до 20 година, које је одржано у Јерусалиму, а на завршном митингу Дијамантске лиге у Јуџину успела је да се домогне трећег места.

Такође, била је и четврта на Светском првенству у дворани, седма на Светском првенству на отвореном, које је одржано у Будимпешти, а у овој години оборила је и сениорски рекорд од 1,97 м.

Trener Vojvodine: Bolingi samostalno diše, protiv Javora da stvaramo šanse, ali i da pobedimo