Почетна > Нови Сад

Културна сцена Нови Сад

Иван Марушић Клиф и његов перформанс „Kinetic Rescanning“ део су Дочека!

Иван Марушић Клиф у својој аудио-визуелној инсталацији „Kinetic Rescanning“ биће део Дочека и непоновљиве изложбе „Тесла – светлосна галерија“, а његов феноменални светлосни перформанс погледајте 31. децембра од 22 сата у Подграђу Петроварадинске тврђаве.
Фото: НСЕПК 2022/Дамир Жижић

Инсталација је нечујна и буди се тек када се посетилац приближи.

Кинетички сензор очитава позицију посетиоца, а покрети његовог тела постају параметри у видео синтетизеру. Звук који покреће XY екран усмерен је на звучнике без додатне обраде – оно што видите је оно што чујете и обрнуто.

„Kinetic Rescanning“ је перформативна инсталација, снажно повезана са класичном видео обрадом, која повезује изгубљене инструменте прошлости са новим играчкама будућности.
Фото: НСЕПК 2022/Дамир Жижић

Иван Марушић Клиф је мултимедијални уметник који делује у области кинетичких, светлосних и видео инсталација, звука, музике и перформанса.

Фото: НСЕПК 2022/Дамир Жижић

Широко сарађује са другим уметницима, пре свега у позоришним представама, плесним перформансима и са музичарима који раде са аудио-визуелним међудисциплинарним формама.

Често је ангажован у музејима на комерцијалним пројектима, као и у креативној индустрији.

Извршни је директор ријечког Vector Hack“ фестивала. Добитник је награде „Изврсност у дизајну перформанса“ Прашког квадријенала 2019, награде „Владимир Назор“ за најбољу изложбу 2012. године, „Награде публике“ на Т-ХТ 2012. и 2007. и „Награде 26. Салона младих“ 2001. године.

Визуелни перформанс Ивана Марушића Клифа „Kinetic Rescanning“ биће изведен на улазу у улицу Проте Михалџића.
Фото: PrtSc/Google Maps

„Тесла – светлосна галерија“ је производ креативне синергије више познатих интернационалних уметника из различитих градова, који се поносе титулом Европске престонице културе.

Група уметника ће провести грађане кроз инспиративне просторе барокног градића, преображене кроз снажне уметничке интервенције.

Просторне инсталације ће открити различите аспекте светлости као средства уметничког израза који актуелизују различита Теслина открића, али и Теслине неоставрене снове.

Мост Дуга, стара здања у Београдској улици и сама Београдска капија – сви архитектонски објекти крај којих ћемо проћи – биће преображени у монументалној игри светлости, покрета и звукова кроз фиксне, динамичке, бежичне и интерактивне аудио-визуелне технологије осветљења, укључујући 3Д пројекције. Али речи су овде недовољне: галерија светлости је нешто што се мора уживо видети и осетити!

Партнер пројекта „Тесла – светлосна галерија“ је НИС.


Grupa “Nipplepeople” deo Dočeka!

Преузмите андроид апликацију.