Иста мета – исто одстојање, реми Бајерна, Дортмунд испустио победу против Штутгарта

Фудбалери Бајерна одиграли су против Хофенхајма нерешено – 1:1, Штутгарт и Дортмунд ремизирали – 3:3 у мечевима 28. кола Бундеслиге. Тријумф Лајпцига.

Бајерн је у Минхену освојио само бод против Хофенхајма, али је и Дортмунд играо нерешено против Штутгарта па је разлика између два тима остала иста. Бајерн је први са 59 бодова, а Дортмунд други са 57.

Бајерн је од предности стигао у 17. минуту стрелац је био Павар. Коман га је одлично промашао у шеснаестерцу а овај је закуцао лопту у мрежу.

Хофенхајм је успео да изједначи у 71. минуту. Крамарић је предивним ударцем из слободног ударца са око 25 метара пребацио живи зид и сместио лопту у мрежу.

Након тога Бајерн је заиграо знатно агресивније, стигао је и до гола који ВАР поништио због офсајда. Гнабри је пропусти пар стопостотних прилика и Хофенхајм је зарадио бод.

Изузетно узбудљиво било је у Штутгарту, где је Дортмунд славио победу са 3:2.

Повео је Дортмунд у 26. минуту стрелац је био Халер. На 2:0 повисио је Мален у 33. Од 39. домаћин је отао а играчем мање на терену, Мавропанос је зарадио други жути картон.

Међутим, Штутгарт се није предавао. У 52. минуту је стигао до гола који је ВАР због офсајда поништио.

У 78. минуту Кулибали је смањио предност гостију. Изједначење Штутгарту је донео Вагноман у 84. минуту.

Ту није био крај узбуђењима, у трећој минути надокнаде Рејна постиже гол за Дортмунд. Коначаних 3:3 поставио је Силас четири минута касније.