Почетна > Свет
Свет

Иран: Нисмо тражили преговоре са САД

Ирански министар спољних послова Абас Аракчи изјавио је данас да протеклих дана није био у контакту са специјалним изаслаником Сједињених Америчких Држава Стивом Виткофом нити је Техеран тражио преговоре, пренели су ирански државни медији.
Фото: Танјуг/AP Photo/Vahid Salemi

Аракчи је рекао да различити посредници воде консултације са Техераном, али да разговори могу да буду одржани “тек онда када више не буде претњи и прекомерних захтева”, пренео је Ројтерс.
“Није било контакта између мене и Виткофа последњих дана и од нас није упућен никакав захтев за преговоре”, додао је министар.

Председник САД Доналд Трамп рекао је јуче да додатна америчка војна појачања плове ка Ирану и изразио је наду да ће Техеран постићи договор са Вашингтоном.

САД су појачале војно присуство у Заливу након националних протеста у Ирану, који су довели до најкрвавијег обрачуна у земљи од Исламске револуције 1979. године, истиче Ројтерс.

Ирански председник Масуд Пезешкијан саопштио је јуче саудијском престолонаследнику Мохамеду бин Салману да Техеран поздравља сваки процес у оквиру међународног права који спречава рат.

Рекордни топлотни талас захватио Аустралију, изазвао шумске пожаре

 

Преузмите андроид апликацију.