Интер петардом на Меаци повратио лидерску позицију

Фудбалери Интера савладали су Салернитану 5:0 (2:0) у премијерном мечу 28. кола италијанске Серије А и тако направили сјајну увертиру пред реванш меч осмине финала Лиге шампиона против Ливерпула у уторак на “Енфилду“.

Интер је до вођства дошао у 23. минуту голом Лаутара Мартинеза. Барела је био у улози асистента а Аргентинац дошао до свог 12. гола у сезони.

Мартинез је био стрелац и у 40. минуту а поново је у улози асистента био Барела који је сјајно упослио Аргентинца.

У наставку Интер долази до трећег поготка а Лаутаро Мартинез до хет-трика. После грешке на средини терена гостију, Џеко је дошао до лопте, центрирао са десне стране, а Аргентинац искористио одличан центаршут и претворио га у гол.

На 4:0 повисио је Џеко који се 11. пут уписао у листу стрелаца ове сезоне. Акција Интера текла је по левој страни, Барела је сачекао да се Госенс убаци, додао му лопту а Немац је пронашао Џека пред голом Сепеа који је донео убедљиву предност Неразурима.

Џеко је био стрелац и у 70. минуту када је добио сјајну лопту од Дамфриса са десне стране и рутински матирао голмана гостију. Било је сумње да ли је Дђеко био у офсајд позицији, али су судије из ВАР собе прегледом снимка утврдиле да је погодак чист.

Интер је тако и други пут у сезони славио против Салернитане резултатом 5:0 и у наредном колу ће на гостовање Торину. Салернитана ће дочекати екипу Сасуола.

Неразури ће у уторак од 21 сат (ТВ Арена Премиум 1) покушати да на “Енфилду“ надокнаде 0:2 из првог меча осмине финала Лиге шампиона против Ливерпула.