Интер освојио Лига куп, Меси постао најтрофејнији играч у историји фудбала

Фудбалери Интера из Мајамија освојили су Лига куп, пошто су јутрос у гостима после бољег извођења једанаестераца победили Нешвил укупним резултатом 11:10.

Меч је после 90 минута завршен без победника, 1:1. Интер је повео голом Лионела Месија у 23. минуту. Ово је Аргентинцу био 10. погодак на седмом мечу у дресу клуба из Мајамија. Домаћи фудбалери су изједначили у 56. минуту голом Фафа Пика.

Фудбалери Интера су од 11 пенала погодили десет, а играчи Нешвила један мање. У последњој, 11. серији, голман Интера Дрејк Календер је био прецизан са 11 метара, а онда је одбранио пенал противничком чувару мреже Елиоту Панику. Интер је освојио први трофеј у клупској историји.

Меси је стигао до 44. трофеја у каријери, а Аргентинац је постао најтрофејнији играч у историји фудбала.