Импресивни црвено-бели самлели Ференцварош и освојили прва три бода у Лиги Европе

Фудбалери Црвене звезде савладали су Ференцварош са 4:1 (2:0) у мечу трећег кола Групе Х Лиге Европе.

Црвено-бели су тако забележили прва три бода ове сезоне. Наредног четвртка Ференцварош дочекује Црвену звезду у четвртом колу.

Величанствена игра црвено-белих крунисана са четири гола. Све је одлично функционисало у игри нашег шампиона. Ераковић и Драговић фантастични у одбрани, а у нападу опасност је долазила са свих страна, а и голови су тако постизани.

Ференцварош није имао решења за сјајну игру црвено-белих, постигао је утешни погодак, али то је било све што је урадио на овом мечу.

Скоро савршено прво полувреме црвено-белих. Страхиња Ераковић је уместо Милуновића заузео место штопера и одлично је командова одбраном нашег тима. Летео је по терену и улио додатно самопоуздање последњој линији одбане.

Гобељић је одлично деловао по десној страни. Чести продори у којима је бушио одбрану ривала. Из једног таквог покушаја Звезда је стигла до гола. Одлично је центрирао, Иванић је скочи и упути ударац главом, лопта погађа у руку његовог чувара Бинга. Након асистенције ВАР-а судија је показао на белу тачку. Сигуран егзикутор био је Гејлор Канга у 27. минуту.

Звезда није одустајала од своје игре одбрана је затворила све прилазе голу Борјана. Тек у пар наврата голман црвено-белих је морао да интенвенише.

У 36. минуту на семафору је стајало 2:0. Сјајан акција по левој страни. Иванић је успео да са ивице гол-аут линије врати лопту до Митровића. Маниром врхунског стрелца овај је окренуо чувара и послао лопту под саму пречку. Голман Дибуш је био немоћан.

Потом је Звезда успела да исконтролише игру и мирно сачува предност до полувремена. Виђено неколико полуприлика на обе стране, можда највећу имао је Драговић након центаршута Катаија, али је био за мало непрецизан и његов ударац главом је отишао преко гола.

Ривал није имао решења у нападу. Неколико соло акција из којих су створене какве-такве прилике, ипак недовољно да се озбиљније угрози гол црвено-белих.

Пет минута игре у другом полувремену било је довољно црвено-белима да стигну до трећех поготка. Гобељић је поново пробио по десно страни послао је повратну до Катаија на ивици шеснаестерца, овај је опалио и правим пројектилом погодио мрежу ривала.

Након трећег гола црвено-бели су препустили средину терена ривалу и чекали своју шансу из брзих контранапада.Управо то се догодило у 60. минуту.

Лопта је дошла до Канге који бобом погађа горњи десни угао гола Ференцвароша са око двадесет метара искоса са леве стране.

Гости су смањили предност наше екипе у 71. минуту. После одличног продора по десној страни центашут је испред Ераковића прихватио Закаријасен и послао лопту иза леђа Борјана.

Звезда је потом још више стегла одбрануи концентрисала се на чување свог гола. Сви прилази ка нашем голу су били затворени. Тренер Милојевић је освежио све линије наше екипе. Црвено-бели су тако мирно привел меч крају и забележили прва три бода у групи.

У другом мечу групе Монако је савладао Трабзонспор са 3:1.