У Службеном гласнику су објављени укази председника Републике Александра Вучића, чиме је окончана процедура постављења Дамира Ковачевића за амбасадора у Ирану, Николе Недељковића у Грчкој, Милана Тројановића у Либану, Радише Грујића у Зимбабвеу, Татјане Гарчевић у Бахреину, Александра Радовановића у Катару и Илине Вукајловић у Белорусији.
Дамир Ковачевић је запослен у Министарству спољних послова од 2000. године.
Радио је, између осталог, у Одељењу за суседне земље и Југоисточну Европу, којом је и руководио, и у Кабинету државног секретара, а од 2021. године је на челу Одељења за контролу наоружања, саопштило је данас Министарство спољних послова Србије.
Службовао је у амбасадама у Анкари, Софији, Кијеву и Сарајеву.
Дипломирао је на Правном факултету Универзитета у Београду.
Завршио је Високе студије безбедности и одбране на Школи националне одбране Универзитета одбране у Београду.
Говори енглески и италијански језик.
Никола Недељковић је дипломирани правник са завршеном Криминалистичко-полицијском академијом, где је завршио и специјалистичке студије.
Завршио је Високе студије безбедности и одбране на Школи националне одбране Универзитета одбране у Београду, као и Дипломатску академију.
Каријеру је започео у Министарству унутрашњих послова, где је радио у Управи полиције, Дирекције полиције.
Обављао је функцију заменика шефа Кабинета министра унутрашњих послова и саветника министра унутрашњих послова.
У Министарству спољних послова је запослен од 2014. године, а обављао је функцију начелника Одељења безбедности, начелника Одељења за сарадњу са државним органима и међународним институцијама у Републици Србији, начелника Одељења за аналитику и подршку спољно-политичком планирању, као и функцију шефа Кабинета министра спољних послова у два наврата.
Обављао је и функцију шефа Кабинета председника Народне скупштине Републике Србије.
Члан је Савета Факултета безбедности.
Говори енглески и италијански језик.
Милан Тројановић је дипломирао администрацију на Америчком универзитету у Бејруту.
Након ангажмана у приватним компанијама у Либану, започиње рад у Уједињеним нацијама.
Током више од три деценије у УН био је ангажован у мисијама у Либану, Ираку, Сирији, Судану и Централноафричкој Републици.
Поред тога, у УН у Њујорку био је задужен за широк спектар административних, финансијских, правних и политичких задатака, а обављао је функције директора департмана и заменика шефа Кабинета председника Генералне скупштине УН.
Говори енглески, француски и арапски језик.
Радиша Грујић је запослен у Министарству спољних послова од 1996. године. Радио је у секторима за билатералну сарадњу и за безбедносну политику, Кабинету министра спољних послова и обављао функцију помоћника генералног секретара.
Службовао је у амбасадама у Будимпешти и Ослу, као и у Сталној мисији при УН у Њујорку, а од августа 2022. године обавља функцију привременог отправника послова у Амбасади у Харареу.
Основне и мастер студије завршио је на Економском факултету Универзитета у Београду.
Говори енглески и руски језик.
Татјана Гарчевић је дипломирала на Одсеку филмске и телевизијске продукције на Факултету драмских уметности Универзитета уметности у Београду.
Радила је у Радио-телевизији Србије и Радио-телевизији Београд, Заводу за проучавање културног развитка и Министарству за дијаспору, односно Канцеларији Владе Републике Србије за сарадњу са дијаспором и Србима у региону.
У Министарству спољних послова је ангажована од 2014. године.
Службовала је у Амбасади у Риму, а током тог периода била је ангажована и као стални представник Републике Србије у Организацији за храну и пољопривреду УН (ФАО).
Говори енглески, руски и италијански језик.
Александар Радовановић је дипломирао међународне односе на Факултету политичких наука Универзитета у Београду.
Радио је у Комесаријату за избеглице Владе Републике Србије, а у Министарству спољних послова запосен је од 1997. године.
Био је, између осталог, ангажован у секторима за мултилатералну сарадњу, регионалне иницијативе, као и у Одељењу за суседне земље и Југоисточну Европу.
Радио је и као саветник за спољне послове председника Владе и у Кабинету председника Народне скупштине.
Службовао је у Сталној мисији при УН у Женеви, а од 2012. до 2017. године био је амбасадор Репубике Србије у Републици Словенији.
Говори енглески и руски језик.
Илина Вукајловић је дипломирала класичне науке на Филозофском факултету Универзитета у Београду, док је на Правном факултету Универзитета у Београду завршила мастер студије права европских интеграција.
Као стипендиста Владе Руске Федерације, похађала је Пушкинов институт у Москви, а потом завршила мастер студије политичке и социјалне психологије на Факултету психологије Државног универзитета у Санкт Петербургу.
Ради као саветник за спољну политику у Кабинету председника Владе Републике Србије од 2020. године.
Поред латинског и старогрчког језика, као саставног дела основних четворогодишњих студија, течно говори руски и енглески, а добро познаје италијански и немачки језик, наведено је у саопштењу.
Stejt department: SAD su razočarane i protive se odluci Prištine o srpskom dinaru
Преузмите андроид апликацију.