Хрвати рутински на Кипру – Немци после преокрета

Фудбалска репрезентација Хрватске направила је велики корак ка Мундијалу победом над Кипром у гостима резултатом 3:0 (1:0).

Вицешампиони планете су до 16 освојених бодова дошли головима Ивана Перишића у другом минуту надокнаде првог дела и Јосипа Гвардиола у 80. минуту.

У међувремену је Лука Модрић промашио пенал, али то није превише коштало „ватрене“.

Тријумф је дефинитивно потврдио Марко Ливаја голом у 92. минуту за коначних 3:0.

Они сада имају исти број бодова као и Русија која је резултатом 1:0 (1:0) добила Словачку у Казању.

Хрвати и Руси би у последњем колу 14. новембра требало да у међусобном дуелу одлуче о победнику групе Х.

У истој групи Словенија је резултатом 4:0 (1:0) убедљиво савладала Малту головима Иличића два пута, Спорара и Сеска.