Кошарка Нови Сад

Храбра Војводина пала у финишу за крај такмичарске сезоне

Кошаркаши Војводине поражени су и у другом мечу доигравања против екипе Меге резултатом 83:79.
Војводина

Црвено-бели су имали предност у већем делу утакмице, али су на крају ипак пали у новосадској хали Спенс и тиме завршили овогодишње такмичење у Суперлиги Србије.

Прва четвртина је припала гостима из Београда 25:21.

Ипак екипа Муте Николића је фуриозно отворила другу деоницу коју је добила 24:17, за коначних 45:42 на полувремену.

Нису кошаркаши Војводине попустили ни у другом полувремену и на почетку треће деонице су отишли и на максималних +8.

Играло се кош за кош и у последњем кварталу, Воша је имала предност до самог краја, али онда је све пало у воду у последњих 2 минута, када Мега прави серију од 11:0 и оверава пласман у полуфинале Суперлиге Србије.

Најефикаснији код Војводине били су Никола Гаћеша са 19 поена и 10 скокова и Душан Беслаћ са 18 поена.

Мегу су до победе водили Руџенцев и Симанић са по 16 поена.

Кошаркаши Војводине су се овим поразом опростили од такмичарске кошарке за ову сезону. Подсећамо екипа Муте Николића није успекла да избори пласман у АБА лигу, кроз АБА 2 лигу, док су у домаћем првенству били трећи у регуларном делу сезоне.