Холандија се пласирала у четвртфинале Мундијала у Катару

Репрезентација Холандије победила је данас, на стадиону „Калифа“, селекцију САД 3:1 (2:0) у првој утакмици осмине финала Светског првенства у Катару.

Голове за Холандију постигли су Мемфис Депај у 10. минуту, Дејли Блинд у 46. и Дензел Демфрис у 81. минуту.

Једини гол за селекцију САД постигао је Хаџи Рајт у 76. минуту.

Селекција Холандије боље је отворила утакмицу, имала је већи посед лопте и тиме је диктирала темпо игре.

Кристијан Пулишић је у 3. минуту има одличну шансу да донесе предност својој екипи али Андриас Ноперт је на гол линије на време реаговао и спречио да лопта уђе у гол.

Низали су се напади Холанђана, један од њих је уродио плодом у 10. минут.

После одузете лопте Дензел Дамфрис је упутио лопту по земљи у шеснаестерац и пронашао Мемфиса Депаја који је са осам метара лопту послао у мрежу.

У 45. минуту поновила се иста ситуација само је сада Дензел Дамфрис на сличан начин пронашао Дејлија Блинда који је са истог места матирао голмана Мета Тарнера.

У другом полувремену Американци су заиграли агресивније и из тога су проистекле шансе пред голом Холандије.

У 76. минуту после одузете лопте, Хаџи Рајт је са ивице шеснаестерца лобовао Андриаса Ноперта и тиме постигао гол за своју екипу.

Холандија се није повукла, наставила је са нападима.

У 81. минуту Дензел Дамфирс постиже гол за 3:1, после центаршута Дејлија Блинда са леве стране.

До краја утакмице није било промене резултата.

Репрезентација Холандије у четвртфиналу Мундијала чека бољу селекцију из меча Аргентина-Аустралија.

Britanski mediji: FIFA pokreće istragu protiv Džake