Халанд био стрелац 100. пут у 99 мечева, уз то оборио рекорд Премијер лиге

Нападач Манчестер ситија Ерлинг Халанд поготоком у тријумфу над Вулверхемптоном дошао је до 100. гола у последњих 99 утакмица.

У рачун су узети мечеви које је одиграо од јануара 2020. године кад је напустио Салцбург и прешао у Борусију из Дортмунда.

Актуелни шампион Енглеске савладао је на гостовању Вулверхемтон са 3:0 (2:0) у седмом колу Премијер лиге, а Халанд је постигао други гол на мечу у 16. минуту.

Сити је повео већ у првом минуту поготком Џека Грилиша, а коначних 3:0 поставио је Фил Фоден у 69. минуту.

Домаћин је меч завршио са играчем мање јер је у 33. минуту црвени картон добио дефанзивац Нејтан Колинс.

Норвежанин Ерлинг Халанд постао је први фудбалер у историји Премијер лиге који је био стрелац на прва четири гостовања у сезони.

Халанд је постигао 11 голова у енглеском шампионату, а 14 пута се уписао у стрелце у свим такмичењима ове сезоне на 10 одиграних утакмица.