Хадерсфилд прекинуо низ победа Фулама, Митровић заустављен

Фудбалери Фулама доживели су први пораз у Чемпионшипу ове године, пошто је бољи од њих на Крејвен котиџу био Хадерсфилд резултатом 2:1.
митровић

Котиџерси су били у серији од шест тријумфа и једног ремија, али су сада морали да положе оружје пред захукталим Теријерима који су последњи пут изгубили пре скоро три месеца.

Српски нападач Александар Митровић није успео да престигне Ивана Тонија у овом колу, већ су остали изједначени, али Митровић има још 13 утакмица да се осами.

У прошлом колу је Митровић постигао 31. гол и изједначио рекорд Ивана Тонија по броју постигнутих голова у Чемпионшипу, од када се друга лига Енглеске зове тако.

Головима Ворда у 31. и Холмса из пенала у 42. минуту гости су дошли до великих 2:0 на полувремену.

Митровић је имао неколико добрих потеза, а добио је и жути картон у 26. минуту.

Боби Рид смањио је у 83. минуту, када је Вилијамс гађао са дистанце, а лопта се одбила до њега.

Судија је продужио и шест минута, али Фулам није успео да дође до бода.