Овако изгледа зграда РТВ-а након одласка блокадера – Прозори исписани графитима, испред зграде полиција

Након јутрошње интервенције жандармерије, зграда Радио-телевизије Војводине (РТВ) поново је доступна запосленима и јавности.
На фотографијама са лица места види се простор испред зграде у Мишелуку након повлачења студената који су је блокирали током ноћи.
Фасада и прозори зграде исписани су графитима, а иза блокаде је остао неред, смеће и чин невиђеног вандализма.
Испред улаза зграде и даље се налазе припадници полиције.
Подсетимо, јутрос око 5.30 сати припадници жандармерије потиснули су групу студената који су од претходне вечери у 22 часа држали под блокадом улазе у зграду РТВ-а.
Студенти су синоћ око 21 сат позвали на окупљање у Универзитетском кампусу, одакле су кренули у протестну шетњу ка Мишелуку.
Током ноћи, блокада је појачана, а запослени који су касно завршили смену успели су да напусте зграду у пратњи жандармерије.
Преузмите андроид апликацију.