Голеада, преокрет, „лудница“ – победа Звезде за крај јесењег дела

Фудбалери Црвене звезде победили су ТСЦ 3:2, на гостовању у Бачкој Тополи, у последњем мечу јесењег дела сезоне.

Фантастичну утакмицу смо могли да гледамо у 21. колу Линглонг Суперлиге Србије, а сведоци смо победе Црвене звезде уз чак пет постигнутих погодака.

Наравно, није Звезда постигла свих пет, нешто је урадио и ТСЦ, а београдски црвено-бели су победили резултатом 3:2 пред одлазак на паузу пред пролећни део сезоне.

Тим из Бачке Тополе је фантастично почео утакмицу, отворено и агресивно и већ у 2. минуту су имали опасан напад, али до вођства долазе „тек“ пет минута касније преко Бањца.

Ко би рекао да ће Звезда губити већ у 7. минуту? Одмах је Звезда напала у наредном нападу, али се ТСЦ лепо одбранио захваљујући Леандру, да би у 14. минуту Звезда дошла до изједначења преко Мирка Иванића.

Није дуго трајало ово Звездино вођство, а већ је стигао нови шок. Овога пута је Михајло Бањац био у улози асистента, а не стрелца и пронашао је Станојловића који је погађа мрежу Црвене звезде и 2:1 стоји на семафору у корист ТСЦ–а.

Требало је Звезди мало времена да се консолидује, а у међувремену је и Петровић изашао због повреде, да би недуго потом уследио и први жути картон који је зарадио Леандро.

Милан Павков у 32. минуту доноси нову драму поготком за изједначење и наговештава доста боље минуте за изабранике Дејана Станковића који на полувреме одлазе у егалу, 2:2.

Друго полувреме је, нажалост, почело повредом нападача ТСЦ–а Станојловића, а прву велику прилику имали су управо домаћи играчи преко Стојковића, али је лопта отишла преко гола.

Убрзо стиже казна Милан Павков је био на правом месту у право време за прво вођство Црвене звезде, када је з 55. минуту одбитак после Иванићевог промашаја „угурао“ у гол.

Није било много акције у наредних двадесетак минута, Запретила је Звезда преко Иванића, али је Филиповић одлично реаговао, па је ТСЦ покушао из прекида да учини нешто више, али резултат се није мењао.

У 85. минуту смо видели одличну акцију црвено-белих, сјајну асистенцију Иванића и огроман промашај Ришаира Живковића. Међутим, он је ухваћен у офсајду, тако да све и да је било гола он не би био важећи.

До краја меча се резултат није мењао, Црвена звезда је резултатом 3:2 победила ТСЦ и победом завршила јесењи део шампионата, чиме је смањена разлика за Партизаном на само 2 бода.