Голден Стејт узвратио и изједначио против Бостона у финалној серији

Кошаркашки Голден Стејт изједначили су на 1-1 у финалној серији НБА лиге против Бостона. Вориорси су узвратили Селтиксима након уводног пораза и победили у другој утакмици, а то су учинили веома убедљиво, резултатом 107:88.

„Ратници“ су тако вратили егал након снажног ударца који су претрпели на старту финала, када су на свом паркету поражени, иако су имали велику предност.

Овога пута Стефен Кари и саиграчи нису дозволили ривалу да понови исто, па су после неизвесног првог полувремена, питање победника решили у трећој четвртини.

Карактеристично је за екипу Стива Кера да игра најбоље по повратку са петнаестоминутне паузе и поново је тај период био довољан за победу.

Карију се у тим тренуцима придружио „икс фактор“ Вориорса током читаве сезоне – Џордан Пул, који је сјајним погоцима са дистанце сломио отпор ривала.

У последњих 12 минута домаћин је ушао са предношћу од 23 поена и потом је рутински сачувао до краја.

Најефикаснији у победничком тиму поново је био Кари са 29 поена (9/21 из игре, 5/12 тројке), уз шест скокова, четири асистенције, три украдене и две изгубљене лопте.

Споменути Пул је додао 17 поена (5/9 тројке), док је и српски репрезентативац Немања Бјелица искористио шансу коју је добио. Бели је за 11 минута на паркету постигао шест поена (3/4 из игре) и ухватио пет лопти.

На другој страни, у редовима Бостона који није успео да понови партију од пре неколико дана, истакао се Џејсон Тејтум са 28 поена, али је проблем што су још само двојица играча „зелених“ имала двоцифрен учинак.

Џејлен Браун додао је 17, пет више од Вајта.

Серија се сада сели у Масачусетс где ће бити одигране следеће две утакмице, а прва је на програму у ноћи између среде и четвртка од 3.00 по средњоевропском времену.

Šok – Zenit prekinuo surovu dominaciju CSKA!