Газанига одбранио три пенала, Ђирона у 90+9. минуту стигла до победе против Атлетика

Фудбалери Ђироне победили су данас на свом терену екипу Атлетик Билбаа резултатом 2:1 у мечу деветог кола шпанске Ла Лиге.

Овај меч обележио је голман Ђироне Пауло Газанига, који је данас одбранио три пенала фудбалерима Атлетика.

Газанига је први пенал одбранио у 28. минуту. Он је зауставио ударац фудбалера Атлетика Алекса Беренгера.

Ђирона је повела у 39. минуту голом Јасера Асприље. Атлетик је изједначио два минута касније поготком Оихана Сансета.

У 58. минуту досуђен је нови пенал за Атлетик. Голман Ђироне зауставио је ударац Ињакија Вилијамса, али је судија тражио да се поново изведе пенал. Одговорност је овог пута преузео Андер Ерера, али је Газанига зауставио и његов ударац.

Ђирона је до победе стигла у 90+9. минуту поготком Кристијана Стуанија из пенала.

Атлетик је меч завршио са фудбалером мање, пошто је у осмом минуту надокнаде времена искључен Аитор Паредес.

Атлетик се тренутно налази на шестом месту на табели шпанског првенства са 14 бодова, док је Ђирона на 11. позицији са 12.