Гасли најбржи у првом, Ферштапен у другом тренингу у Бахреину

Возач Алфа Таурија Пјер Гасли био је најбржи на првом, а актуелни првак Макс Ферштапен тренингу уочи прве трке у овогодишњем шампионату Формуле 1 за Велику награду Бахреина.
тренингу

Гасли је остварио резултат од 1:34,193 минута, док је актуелни светски шампион остварио резултат од 1:31,936 секунди на меким гумама.

На првом тренингу други је био возач Ферарија Шарл Леклер са 0,364 секунде заостатка, а трећи његов тимски колега Карлос Саинц са 0,418 секунди заостатка.

Возач Мерцедеса Џорџ Расел заузео је четврто место са 0,436 секунди заостатка за Гаслијем, а актуелни светски шампион Макс Верстапен из Ред Була био је пети са 0,549 секунди заостатка.

Седмоструки светски шампион Луис Хамилтон из Мерцедеса заузео је седмо место уз заостатак од 0,750 секунди за Гаслијем.

На другом тренингу Друго и треће место, као и на првом тренингу, заузели су возачи Ферарија Шарл Леклер (0,087) и Карлос Саинц (0,584), обојица на меким гумама.

Возач Мерцедеса Џорџ Расел је као и на првом тренингу заузео четврто место, а имао је заостатак од 0,593 секунде на меким гумама, док је његов тимски колега Луис Хамилтон био девети са 1,208 секунди заостатка на средње тврдим гумама. Седмоструки светски шампион је на првом тренингу био седми.

Двоструки светски шампион из Алпина Фернандо Алонсо био је пети, Валтери Ботас из Алфа Ромеа шести, возач Ред Була Серхио Перес седми, а осмо место заузео је Мик Шумахер из екипе Хас.

Возач Алфа Таурија Пјер Гасли, који је раније данас био најбржи на првом тренингу, на другом је заузео 13. место са 1,685 секунди заостатка за Ферстапеном.

Трећи тренинг вози се у суботу од 13 часова, квалификације почињу од 16 часова, а у исто време у недељу трком за Велику награду Бахреина почиње нова сезона у Формули 1.