Гајић и Здјелар са ЦСКА поражени у дербију од Зенита

Фудбалери Зенита савладали су са 2:1 (1:0) ЦСКА из Москве у дербију петог кола руске Премијер лиге.

Бивши фудбалер Црвене звезде Милан Гајић одиграо је читав меч за Московљане у Санкт Петербургу, док је доскорашњи капитен Партизана Саша Здјелар на терен ушао у 71. минуту уместо Кучајева.

Зенит је повео преко Малкома у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена, гости из Москве изједначили су поготком Чалова у 63. минуту из пенала, а тријумф четвороструком узастопном прваку Русије донео је резервиста из Бразила Густаво Мантуан у 85. минуту.

Био је ово први пораз за ЦСКА у шампионату, па „армејци“ после некомплетног петог кола заузимају треће место са 10 бодова.

Зенит је лидер шампионата са 11 освојених бодова. Бод мање, као и ЦСКА, има Спартак из Москве који ће од 19.00 одиграти дуел петог кола против Сочија и у случају тријумфа може на врх табеле.