Футсал: Барселона после преокрета освојила титулу

Футсалери Барселоне победили су Леванте 3:2 (5:4 пен) у мајсторици финала шпанске футсал лиге.

Прве две утакмице финалне серије победиле су гостујуће екипе, сходно томе победник се одлучивао у мајсторици. Домаћин одлучујуће утакмице била је Барселона, због бољег пласмана у регуларном делу сезоне.

Обе екипе стартовале су нервозно. Одбране су биле приоритет обема екипама, разумљиво када узмемо у обзир улог. У првом полувремену није било много прилика, па се на паузу отишло без голова.

Друго полувреме отворио је погодак Левантеа. У првом минуту наставка, после одбитка, прецизан је био Педро Гарсија.
Успешно се бранио Леванте све до последњег минута. Барселона је у 40-ом минуту коначно капитализовала игру са голманом играчем, и преко Данијела одвела меч у продужетке.

Продужеци су нам донели по један гол на обе стране. Поново је Леванте повео, овог пута голом Гуисада, а Барселона на исти начин са голманом у пољу вратила меч у егал. Гол је постигао Родригез. После педесет минтуа игре победника није било, уследили су пенали.

После стандардних пет пенал серија резултат је био изједначен 4:4. У шестој серији голман Барселоне Дидак брани последњи пенал и доноси Барселони другу титулу у последње три године.

Барселони је ово пета титула првака државе, док је Леванте пропустио да освоји прву. На врху је екипа Интер Мовистар из Мадрида са 14.

Најзанимљивије тренутке меча можете погледати овде.