Фудбалска репрезентација Србије елиминисана са ЕП ремијем без голова против Данске

Фудбалска репрезентација Србије елиминисана је са Европског првенства ремијем без голова против Данске, остала је последња у групи Ц јер Енглеска није победила Словенију (0:0).

Француски судија Франсоа Летексије је већ у 4. минуту меча који се игра у Минхену показао први жути картон, Николи Миленковићу због прекршаја над Расмусом Хојлундом.

Прву велику шансу имала је Данска, у 16. минуту, али је Александер Бах главом шутирао поред гола са седам, осам метара.

Данска је припретила и у 21. минуту, али је ударац капитена Кристијана Ериксена са двадесетак метара у корнер скренуо голман „орлова“ Предраг Рајковић.

У 28. и 30. минуту француски судија је показао жуте картоне Данцима Јонасу Винду и Мортену Хјумланду.

Репрезентација Србије у првом полувремену није упутила ниједан ударац ка голу Данске.

Између два полувремена, селектор Србије Драган Стојковић је на терен послао Душана Тадића и Луку Јовића уместо Лазара Самарџића и Немање Гудеља.

У 54. минуту поништен је гол Србије, односно аутогол Јоакима Андерсена, због офсајда Луке Јовића у зачетку акције.

У 68. минуту уместо Ивана Илића у игру је ушао Душан Влаховић, па је Србија кренула на све или ништа. Од 75. минута заиграо је Филип Младеновић уместо Срђана Мијаиловића.

Одличну шансу за Србију није искористио Митровић у 81. минуту, али није био прецизан искоса са 15 метара. У 83. минуту Митровић је повучен са леђа за дрес, али не само да није реаговала ВАР соба, већ је нападач Србије добио жути картон.

Саша Лукић је у 87. минуту уступио место Сергеју Милинковићу-Савићу. Управо је Милинковић-Савић имао шансу у 90+3. минуту, али је лоше шутирао са ивице шеснаестерца.

Србију су са трибина бодрили најбољи српски тенисер Новак Ђоковић, као и кошаркаши Лука Митровић и Данило Анђушић, али ни то није помогло „орловима“ да прођу у нокаут фазу.

На тебли групе Ц Енглеска има пет бодова, Данска је друга са три бода, колико има и трећа Словенија, док је Србија последња са два бода.