Фудбалери Реала понизили Барселону, три гола Бенземе

Фудбалери Реала су као гости синоћ декласирали Барселону (4:0) у реванш мечу полуфинала Купа краља и пласирали се у финале у ком ће се за трофеј борити против Осасуне, 6. маја у Севиљи.

Преломни тренутак меча десио се у надокнади полувремена, кад је голман Реала Тибо Куртоа одбранио стопостотну шансу Роберту Левандовском, а у контранападу је гол за вођство Реала постигао Винисијус Жуниор.

Реал је тим голом надокнадио минус из првог меча (Барселона победила 1:0), а онда је на сцену ступио Карим Бензема.

Најбољи фудбалер планете за 2022. годину и освајач Златне лопте постигао је три гола у другом полувремену, један од њих са беле тачке, и тако нанео лидеру Ла Лиге један од најубедљивијих пораза у историји Ел Класика.