Актуелно Нови Сад Фудбал

Фудбалери Пролетера у Тополи уписали други везани пораз

У првој утакмици 28. кола Линглонг Супер лиге Србије, ТСЦ је вечерас на свом терену савладао екипу новосадског Пролетера резултатом 2:1.

Јунак утакмице је Стефан Вукић који је постигао оба гола за победничку екипу. Водећи гол постигао је у 30. минуту после центаршута Станојева са десне стране и резултатом 1:0 за ТСЦ ушло се у дртуго полувреме.

Вукић је предност свог тима дуплирао у 76. минуту после контре и асистенције Бањца са леве стране, а само два минута касније Илић је смањио на 2:1 и вратио наду Пролетеру.

Финиш је био занимљив, било је прилика на обе стране, могао је и Пролетер до бода, али је домаћин успео да сачува минималну предност и значајно се приближи пласману у плеј-оф.

Пролетер је у последњих пет мечева освојио само бод и остао је на 13. месту са 28 бодова, пет више и уз утакмицу више од Металца који је у зони испадања.