Фудбалери Партизана забележили и други пораз на припремама

Фудбалери Партизана доживели су други пораз на припремама, после турског Башакшехира  фудбалери Динама из Москве су такође били бољи од фудбалера из Хумске и савладали их резултатом 2:1.

Утакмица ни на један начин није почела добро по црно-беле.

Најпре је на неколико минута одложена због невремена тј. снега какав Белек не памти у последње три деценије, а непосредно по почетку екипа Александра Станојевића је била у заостатку.

Прецизан из слободног ударца је био Фомин у петом минуту, али се поставља питање да ли је голман Партизана Поповић добро наместио живи зид и на тај начин олакшао противнику.

Далеко од тога да се Партизан предао, штавише били су бољи противник током већег дела меча. Међутим, фалила је реализација.

Само током првог полувремена дефанзивац црно-белих Вујачић је пропустио две изгледне прилике са петерца, а добру шансу је имао и Лазар Марковић ког је спречио сјајни 35-годишњи голман московске екипе Шуњин.

Нови играчи код српског тима донели су и освежење. Партизан је био боља екипа и стигао до изједначења у 65. минуту после велике муке.

Након корнера Партизана настала је пометња у петерцу Динама, Вујачић је некако успео да шутира након чега је лопта погодила пречку, а његов ударац је поправио Натхо главом.

Могао је Партизан и да преокрене, али уместо њих су то учинили Руси. Видело се да Динамо креће офанзивније да игра и ствара шансе. Испрва без последица све до 88. минута када Фомин изводи корнер и проналази младог Галкина на ивици шеснаестерца, а овај лепим ударцем смешта лопту у „малу мрежу“.