Фудбалери Олимпијакоса победили Астон Вилу у Бирмингему

Фудбалери Олимпијакоса су предвођени троструким стрелцем Ајубом Ел Кабијем победили као гости Астон Вилу резултатом 4:2 у првом мечу полфинала Лиге конференција, док је Фјорентина голом у 90+1. минуту савладала Клуб Бриж резултатом 3:2.

Расположени Ел Каби је головима у 16. и 29. минуту довео Олимпијакос у вођство 2:0 у Бирмингему.

Муса Дијаби је предводио клуб са Вила Парка до изједначења.

Прво је у 45+1. минуту био асистент Олију Воткинсу за 1:2, да би у 52. и сам био стрелац после додавања Лиона Бејлија.

Мароканац Ел Каби је са пенала у 56. минуту вратио предност Олимпијакосу, а коначних 4:2 поставио је Аргентинац Сантијаго Хеце у 67. минуту.

Фјорентина је против Клуб Брижа повела у 5. минуту голом Рикарда Сотила, али је капитен гостију Ханс Ванакен изједначио са пенала у 17. минуту.

Андреа Белоти је у 37. минуту вратио предност домаћину који је од 61. минута имао играча више после искључења Рафаела Оњедике.

Гости из Брижа преко најбољег стрелца екипе Игора Тијага стижу до изједначења само два минута касније.

Резервиста Фјорентине Мбала Нзола голом у 90+1. минуту крунише предност на терену за победу италијанске екипе и предност пред реванш.

Српски репезентативац Никола Миленковић је меч одгледао са клупе Фјорентине.

Реванш мечеви играће се следећег четвртка.

Финале је заказано за 29. мај у Атини.

Košarkaši Panatinaikosa pobedili Makabi u Beogradu i izjednačili na 2:2 u seriji