Фудбалери Немачке победили Шкотску на отварању Европског првенства (ФОТО)

Фудбалска репрезентација Немачке победила је вечерас Шкотску 5:1, у Минхену, у првој утакмици Европског првенства.

Немачка, која је домаћин такмичења, је од почетка утакмице кренула офанзивно, први гол на Европском првенству постигао је Флоријан Вирц у 10. минуту.

Џамал Мусијала је у 19. минуту дуплирао предност Немачке.

Шкотска је од 44. минута играла са играчем мање, после ВАР провере главни судија Клеман Тирпен искључио је Рајана Портеуса због старта над Илкајем Гундоганом и досудио једанестерац за Немачку.

Каи Хаверц је био прецизан са беле тачке у 45+1. минуту.

Репрезентација Шкотске у првом полувремену није упутила шут према голу Немачке.

У другом полувремену у игру је ушао Никлас Филкруг који је 68. минуту постигао четврти гол за Немачку.

Шкотска је до јединог гола дошла тако што је Антонио Рудигер у 87. минуту спровео лопту у своју мрежу.

Коначан резултат на утакмици поставио је „резервиста“ Емре Џан у 90+3. минуту.

Друга утакмица групе А између Швајцарске и Мађарске игра се данас од 15 часова у Келну.

Fudbalerima Srbije u Nemačkoj upućena poruka sa Kule Beograd: Srećno orlovi!