Фудбалери Немачке победили Данску и пласирали се у четвртфинале Европског првенства

Фудбалска репрезентација Немачке пласирала се у четвртфинале Европског првенства, пошто је у суботу у Дортмунду у осмини финала победила селекцију Данске резултатом 2:0 (0:0).

Голове за Немачку постигли су Каи Хаверц у 53. из пенала и Џамал Мусијала у 68. минуту.

Утакмица је била прекинута у 36. минуту првог полувремена због лоших временских услова, али је настављена после паузе од скоро 25 минута.

Немачка ће петог јула у четвртфиналу ЕП играти против победника меча Шпанија – Грузија, који је на програму данас од 21 час.

Домаћи фудбалери су имали лопту више у поседу на почетку утакмице. Немачки фудбалер Нико Шлотербек је постигао гол у четвртом минуту, али је енглески судија

Мајкл Оливер поништио овај погодак због прекршаја немачког фудбалера.

Домаћи играчи су наставили са нападима, а голман Данске Каспер Шмајхел је одлично интервенисао у седмом и 11. минуту.

Играло се потом углавном на средини терена, а онда је у 36. минуту уследио прекид меча због лоших временских услова. Судија Оливер је играче послао у свлачионицу због јаке грмљавине, кише и града.

Утакмица је настављена после скоро 25 минута, а Данска је у финишу првог полувремена пропустила две шансе.

Фудбалери Данске су кренули офанзивније у другом делу меча, а успели су у 48. минуту да затресу противничку мрежу преко Јоакима Андерсена. Међутим, гол је поништен због претходног офсајда у коме се нашао дански фудбалер Томас Дилејни.

Немачка је повела 1:0 у 53. минуту из пенала. Лопта је погодила Андерсена у руку у шеснаестерцу Данске, али је судија Оливер дозволио да се меч настави.

Међутим, судије из ВАР собе су позвале енглеског арбитра да погледа спорну ситуација, а Оливер је досудио пенал за Немачку, који је сигурно извео Хаверц.

Фудбалери Немачке су имали велику шансу у 59. минуту. Хаверц је истрчао контру, преварио Шмајхела, а онда је шутирао поред гола.

Домаћи фудбалери су у 68. минуту повели 2:0 преко Мусијале, који је савладао Шмајхела.

Немачка је у финишу меча имала прилику да стигне до убедљивије победе. Немачки фудбалер Флоријан Вирц је првом минуту надокнаде времена постигао гол, који је поништен због офсајда.

Неколико минута касније поново је у прилици био Хаверц, Шмајхел је зауставио његов ударац, а судија Оливер је потом свирао крај меча.