Почетна > Uncategorized
Uncategorized

Фудбалери Макабија противници ТСЦ-у у плеј-офу за Лигу Европе

Фудбалери Макабија из Тел Авива пласирали су се у плеј-оф за Лигу Европе, пошто су у реванш мечу трећег кола квалификација победили Паневежис резултатом 3:0, односно 5:1 укупним резултатом.
Макаби ће у плеј-офу за ЛЕ играти против ТСЦ-а из Бачке Тополе.  Клуб из Израела ће у првој утакмици 22. августа бити домаћин, док ће се реванш меч играти у Бачкој Тополи седам дана касније.
Екипу из Тел Авива са клупе предводи некадашњи тренер ТСЦ-а Жарко Лазетић.
Фудбалери Војводине елиминисани из квалификација за Лигу конференције
Фудбалери Војводине елиминисани су у трећем колу квалификација за Лигу конференције, пошто су после пенала поражени од Марибора резултатом 2:4.
После 120. минута игре било је 1:0 за Војводину, док је у првом мечу у Марибору било 2:1 за клуб из Словеније.
Војводина је повела у 26. минуту, из слободног ударца центрирао је Кејлеб Зади Сери, а Ђорђе Црномарковић је дао гол главом са петерца, који је после ВАР провере на крају признат.
Голове из пенала за Марибор дали су Мбина, Ел Арби Судани, Јан Репас и Блаж Врховец.
Пенале за Војводину погодили су Његош Петровић, Вукан Савићевић, Лазар Николић, док су непрецизни били Лазар Николић и Михаило Ивановић.
Марибор ће у плеј-офу Лиге конференције играти против Ђургардена, који је у двомечу поразио Илвес.