Фудбалери Ленса остали у трци за титулу

Фудбалери Ленса остварили су велику победу у трци за титулу у првенству Француске.

Они су као гости славили против екипе Рена, 1:0 (1:0) у сусрету 29. кола Лиге 1.

Био је то други узастопни тријумф Ленса и 17. у овој сезони, док је Рен забележио девети пораз.

Гости су боље отворили меч, пропустили две прилике у првих 15 минута, а онда је уследио моменат одлуке.

У 31. минуту после центаршута са десне стране Луј Опенда је високо скочио и главом лопту спровео у мрежу Рена.

Два минута касније Бенжаман Буриго је могао да повиси на 2:0, али је погодио пречку.

Рену је у 87. минуту поништен гол због офсајда и то после интервенције из ВАР студија па је остало 0:1.

У другом сусрету данас, Оксер је такође са 1:0 победио екипу Троа, а стрелац је био Нијанг у 73. минуту.