Фудбалери Лација и Шахтјора остварили победе у мечевима 5. кола Лиге шампиона

Фудбалери Лација и Шахтјора остварили су победе у мечевима 5. кола Лиге шампиона којима су се значајно примакли пласману у нокаут фазу.

Лацио је победио Селтик резултатом 2:0, а оба гола је у финишу меча постигао резервиста Ћиро Имобиле.

Најбољи стрелац екипе је ушао у 61. минуту, а мрежу гостију погађао је у 82. и 85. Лацио је сад први у групи Ф са 10 бодова, али има меч више од Атлетика (осам) и Фејенорда (шест) који касније вечерас играју у Холандији. Селтик је остао на само једном боду и нема више шансу ни за пласман у Лигу Европе.

Победу шахтјору над Антверпом 1:0 донео је Микола Матвијенко голом у 12. минуту.

Шахтјор сада има девет бодова, колико имају и Барселона и Порто, који играју међусобно касније вечерас.

Антверп је остао последњи без бода и нема више шансу ни за пласман у Лигу Европе.