Фудбалери Италије ремијем против Хрватске обезбедили пласман у осмину финала ЕП

Браниоци титуле, фудбалери Италије, изборили су голом Матије Закањија у 90+8. минуту реми 1:1 против Хрватске и тако обезбедили пласман у осмину финала Европског првенства.

Италија је имала феноменалну шансу да поведе у Лајпцигу у 27. минуту, али је ударац главом Алесандра Бастонија са петерца фантастично зауставио голман Хрватске Доминик Ливаковић.

У 53. минуту лопта је погодила у руку резервисту Италије Давидеа Фратезија, а холандски судија Дани Макели је после интервенције из ВАР собе досудио пенал. Најстрожу казну извео је Лука Модрић, али му је Ђанлуиђи Донарума одбранио.

Већ у следећем нападу Модрић се искупио за неискоришћен пенал, најбоље се снашао после гужве у шеснаестерцу Италије и из непосредне близине послао лопту у мрежу.

Деловало је да ће Хрватска у нокаут фазу, али је у 90+8. минуту Рикардо Калафјори додао до Закањија, а резервиста Италије је постигао прелеп гол вредан пласмана међу 16 најбољих европскох селекција и продужетка сна о одбрани титуле.

Шпанија је минимално савладала Албанију упркос чињеници да је селектор Луис де ла Фуенте на терен послао комбиновани састав.

Популарна „црвена фурија“ је у Дизелдорфу против Албаније повела већ у 13. минуту. Дани Олмо је био асистент, а Феран Торес стрелац.

Испоставило се да је тај гол био довољан Шпанији да остане максимална после три одиграна меча.

Шпанија је освојила прво место у групи Ц са девет бодова, Италија је друга са четири, Хрватска трећа са два, док је Албанија последња са бодом.

Шпанија ће као првопласирана из групе Б у осмини финала играти против једне од трећепласираних селекција у Келну 30. јуна у 21 час, док ће Италија као другопласирана играти 29. јуна у 18 часова у Берлину.

Трећепласирана Хрватска са освојена два бода и гол разликом минус три сад има само теоретске шансе да заигра у осмини финала.