Фудбалери Хрватске победили Мароко и освојили треће место на СП у Катару

Фудбалска репрезентација Хрватске освојила је треће место на Светском првенству у Катару, пошто је вечерас у Дохи победила Мароко резултатом 2:1.

Голове за Хрватску постигли су Јошко Гвардиол у седмом и Мислав Оршић у 42. минуту.

Једини стрелац за Мароко био је Ашраф Дари у деветом минуту.

Хрватска је освојила треће место на СП 1998, а пре четири године на Мундијалу у Русији била је вицешампион света.

Мароко је освајањем четвртог места на СП у Катару направио највећи успех у историји своје земље и афричког фудбала.

Финални меч између Француске и Аргентине биће одигран сутра од 16 сати.

Хрватска је повела већ у седмом минуту поготком Гвардиола. Он је главом погодио мрежу Марока после акције Ловро Мајера и Ивана Перишића. Мароко је изједначио после само два минута.

Дари је после слободног ударца стигао до лопте пре голмана Хрватске Доминика Ливаковића и сместио је у мрежу. У наставку меча углавном се играло на средини терена, али је Хрватска прво полувреме решила у своју корист резултатом 2:1 поготком Оршића у 42. минуту.

Фудбалери Марока били су нешто офанзивији на старту другог полувремена, док је Хрватска чувала вођство. Мароканци су највећу шансу за изједначење имали у 75. минуту, али је Ливаковић зауставио ударац Јусефа Ен Несирија.

Мароко је до краја утакмице имао иницијативу, али није успео да стигне до изједначења.

UEFA se oprostila od Mihajlovića: Preminuo junak koji je Zvezdi doneo titulu