Фудбалери Црвене звезде победили ТСЦ

Фудбалери Црвене звезде победили су као гости ТЦС резултатом 3:1 у мечу 23. кола Суперлиге Србије.

У осмом минуту гост је имао прву велику прилику, Гелор Канга је погодио пречку. Звезда је у 30. минуту остала без капитена, Александар Драговић је због повреде морао да напусти терен, а заменио га је Насер Ђига.

У 35. минуту после интервенције из ВАР собе досуђен је пенал за Црвену звезду који је реализовао Канга. Управо је Габонац и изборио најстрожу казну.

Тренер Звезде Владан Милојевић је у финишу полувремена морао да направи још једну принудну измену, повређеног Владимира Лучића заменио је Марко Стаменић.

ТСЦ је изједначио у 61. минуту, стрелац је после корнера био некадашњи члан Црвене звезде Милош Пантовић. Само два минута касније Осман Букари је голом вратио вођство Звезди, после асистенције Канге.

Питање победника решено је у 84. минуту, Хванг Ин-Бом је сигурно реализовао пенал који је скривио Горан Антонић фаулом над Питером Олајинком.

Звезда је сад прва са 58 бодова, Партизан има 56 и од 18.30 игра код куће против Железничара. У наредном колу, Звезда следеће суботе од 17 часова, дочекује баш „вечитог ривала“ и јединог противкандидата у трци за титулу.