Фудбалери Боке победили Палмеирас и пласирали се у финале Копа Либертадорес

Фудбалери Боке јуниорс пласирали су се у финале Копа Либертадорес, пошто су елиминисали Палмеирас после бољег извођења пенала 5:3.

У регуларном делу било је 1:1, док је први меч у Буенос Ајресу завршен резултатом 0:0.

Гол за аргентински тим постигао је Единсон Кавани у 23. минуту.

Игра Боке се променила након што је у 66. минуту Маркос Рохо добио црвени картон.

Палмеирас је потом кренуо на све или ништа и дошао до гола у 73. минуту преко Хоакина Пикереза.

Са десеторицом на терену Бока једва да је могла да пренесе лопту на противничку половину терена.

До пенала Боку је одвео Серхио Ромеро са више битних одбрана.

Током извођења пенала опет се истакао Ромеро са две одбране, прво је ухватио шут Рафаела Вејге и потом Густава Гомеза за победу у мечу.

Финале Копа Либертадорес је на програму 4. новембра на Маракани у Рио де Жанеиру, а противник Боки биће екипа Флуминенсеа.