Фудбалери Арсенала као гости савладали Астон Вилу

Фудбалери Арсенала савладали су као гости Астон Вилу резултатом 2:0 у мечу другог кола Премијер лиге и тако су отворили нову сезону са две узастопне победе.

Астон Вила је имала три одличне шансе да поведе, две није искористио Оли Воткинс, а његова замена Џон Дуран је погодио стативу у 64. минуту.

Казна за промашаје домаће је стигла само три минута касније.

Резервиста Леандро Тросар је довео „тобџије“ у вођство, а после асистенције Букаја Саке Томас Парти је поставио коначан резултат у 77. минуту.

Српски репрезентативац Коста Недељковић, који је прошлог викенда дебитовао за Астон Вилу, играо је од 16. минута уместо повређеног Метија Кеша.

Резултати другог кола: Астон Вила – Арсенал 0:2, Саутемптон – Нотингем Форест 0:1, Кристал Палас – Вест Хем 0:2, Брајтон – Манчестер Јуњтед 2:1, Фулам – Лестер 2:1, Манчестер Сити – Ипсвич 4:1, Тотенхем – Евертон 4:0. Сутра: Борнмут – Њукасл, Вулверхемптон – Челси и Ливерпул – Брентфорд.