Фудбалери Аргентине победили Перу, реми Канаде и Чилеа на Купу Америке

Фудбалска репрезентација Аргентине победила је јутрос селекцију Перуа 2:0 у мечу трећег кола групе А на Купу Америке.
Стрелац оба поготка био је Лаутаро Мартинез у 47. и 86. минуту. Бранилац титуле је могао да дође до убедљивије победе да је Леандро Паредес у 72. минуту реализовао једанаестерац.

Аргентина је групу А завршила на првом месту са три победе без примљеног гола, Перу је четврти са једним бодом.

У другом мечу трећег кола групе А, фудбалери Канаде и Чилеа одиграли су нерешено 0:0 у Орланду.

Чиле је од 27. минута имао играча мање, пошто је Габријел Суазо добио други жути картон.

Канада је ремијем обезбедила четвртфинале Купа Америке, има четири бода у групи А. Чиле је трећи у групи са два бода.

Fudbaleri Nemačke pobedili Dansku i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva