Франкфурт славио и у Лондону, Лајпциг бољи од Ренџерса

Фудбалери Ајнтрахта савладали су у Лондону екипу Вест Хема са 2:1 у првом мечу полуфинала Лиге Европе. У другом полуфиналу Лајпциг је на свом терену надиграо Ренџерс са 1:0.
Европска бајка Ајнтрахта наставила се и против Вест Хема.

Након Севиље и Барселоне, немачки тим славио је и у Лондону, савладавши „чекићаре“ са 2:1.

Почело је идеално по тим из Франкфурта, пошто је Ајнтрахт повео у првом минуту утакмице.

Стрелац је био Кнауф, а асистент Боре.

Изабраници Дејвида Мојеса успели су у 21. минуту да дођу до изједначења, када је Антонио погодио на додавање Зуме.

Са 1:1 се отишло на полувреме, да би поново до раног гола, овога пута у другом делу игре, дошли гости.

Камада је затресао мрежу Вест Хема у 54. минуту и поставио коначних 2:1 за немачки тим.

У другом полуфиналу, Лајпциг је на свом терену надиграо и савладао Ренџерс са 1:0.

Нерешено и неизвесно било је читавих 85 минута меча, да би онда Анхелињо постигао гол и свом тиму донео предност.