Почетна > Бизнис
Бизнис

Француски министар Марк Фераци: Европа треба да одговори на америчке царине јединствено

Француски министар индустрије Марк Фераци изјавио је да би Европа „снажно и јединствено” требало да одговори на најновије америчке царине на челик и алуминијум, пренео је јутрос Ројтерс.
Фото: Unsplash/Antoine Schibler

Иако Француска није велики произвођач алуминијума или челика, Фераци је упозорио да би та земља могла да буде индиректно погођена ако кинески производи, који су блокирани америчким царинама, стигну у Европу.

„Европа мора да одговори уједињено, јер знамо да би Трампова стратегија могла да подели Европљане.

Морамо да останемо уједињени и да одговоримо чврсто. Европа то може да уради”, рекао је Фераци за ТФ1 ТВ. Трамп је увео царине од 25 одсто на увоз челика и алуминијума у САД, и та одлука односи се без изузетка на све земље.

Након Трампове најаве о увођењу тарифа реаговала је и Европска комисија која је саопштила да ЕУ не види оправдање за увођење тарифа на свој алуминијум и челик.

„Реаговаћемо како бисмо заштитили интересе европских предузећа, радника и потрошача од неоправданих америчких мера”, наводи се у ранијем саопштењу Европске комисије, преноси Танјуг.

Evropski indeksi neujednačeni, pale cene nafte i zlata, čekaju se podaci iz evrozone

Преузмите андроид апликацију.