Почетна > Спорт > Аутомото
Аутомото

Ферштапен: Ово је добра прилика за повратак у трку за титулу

Возач Ред Була Макс Ферштапен рекао је да ће дати све од себе да надокнади заостатак за Луисом Хамилтоном из Мерцедеса у шампионату Формуле 1.

После летње паузе сезона Формуле 1 наставља се за викенд трком за Велику награду Белгије.

После 11 трка у сезони Хамилтон има осам бодова предности, након што је у две трке надокнадио заостатак од 33 бода. Прво је 18. јула победио у трци на Силверстону, упркос казни од 10 секунди коју је добио после инцидента са Ферштапеном у првом кругу када је покушавао да га претекне.

Ферштапен тада није завршио трку и завршио је у болници на прегледима. На трци у Мађарској 1. августа Хамилтон је заузео треће место, а после дисквалификације Себастијана Фетела из Астон Мартина померен је на друго место, док је Верстапен завршио на деветом, па је уочи недељне трке предност Британца осам бодова.

Холанђанин не може да буде задовољан, посебно јер је ове сезоне бољи од Хамилтона, 5-4 у победама, 5-3 у освојеним пол позицијама и 4-3 у најбржим круговима.

„Било је много чудних тренутака који су нас коштали великог броја бодова. Али, поново ћу бити тамо, даћу све од себе и наравно надам се да ће мој болид бити конкурентан“, рекао је Ферштапен.

Возач Ред Була имаће велику подршку навијача на стази Спа-Франкоршан, која није много удаљена од Холандије.

„Биће лепо видети много наранџасте боје на трибинама. Такође, мислим да је ово добро место на коме можемо да се вратимо у борбу за титулу, добро сам се припремио“, навео је 23-годишњи Холанђанин.