Почетна > Спорт > Аутомото
Аутомото

Ферстапен отворио нову Ф1 сезону победом, Алонсо на подијуму!

Возач Ред Була и бранилац титуле Формуле 1 Макс Ферстапен тријумфовао је у првој трци у сезони, на Великој награди Бахреина.

Холанђанин је био убедљив и без проблема са пол позиције дошао до максималног броја бодова. Другопласирани је био његов тимски колега Серхио Перез, док је трећу позицију освојио искусни Фернандо Алонсо који је у свом Астон Мартину изненадио конкуренцију.

Ферштапен је тако дошао до своје 36. победе у каријери, а прве на стази у Бахреину.

Алонсо је до треће позиције у својој новој екипи дошао сјајном вожњом, имао је брз темпо и на стази претекао најпре Хамилтона, а затим и Карлоса Саинца.

Трку је обележило и одустајање Шарла Леклера чији Ферари се угасио у 41. кругу, када се чинило да ће возач Ферарија лако доћи до треће позиције.

Луис Хамилтон до циља је стигао иза Алонса, на четвртом месту, испред Карлоса Саинца и Ленса Строла који су били пети, односно шести.

Џорџ Расел трку је завршио као седми, а бодове су још освојили Валтери Ботас, Пјер Гасли који је кренуо са последње позиције, и Алекс Албон.

Новајлија Оскар Пијастри није завршио трку због проблема са болидом, а у својој првој трци Логан Сарџент завршио је на 12. позицији.

Од трке је одустао и Естебан Окон, који је кажњен 3 пута након чега је екипа одлучила да га повуче са стазе.

Друга рунда шампионата Формуле 1 на програму је од 17, до 19. марта, када ће се возити Велика награда Саудијке Арабије.