Феноменални трипл-дабл Јокића недовољан, Денвер поражен у гостима Сакраменту

Српски кошаркаш Никола Јокић забележио је нови трипл-дабл у поразу Денвера против Сакраменто Кингса резултатом 123:117.

Центар Нагетса је 113. такав учинак у каријери остварио са 36 поена (12/19 за два, 1/4 за тру) уз по 14 скокова и асистенција. На терену је провео 38 минута,

Јокић је сјајно ушао у меч и у првој четвртини постигао више од половине поена своје екипе (16/30), али превелико ослањање на двоструког МВП-ја лиге је на крају и коштало екипу Мајка Мелоуна.

Сакраменто се одвојио током друге деонице када се Јокић преселио на клупу да одмори и чинило се у једном тренутку при +17 за Кингсе да ће лако стићи до победе.

Међутим, у последњих 12 минута при предности од 13 поена за домаћина, Нагетси праве серију 10:0 и враћају се у меч.

На два минута до краја Јокић је погодио тројку за минус два, али су потом уследили промашаји његових саиграча које није служио шут из даљине. За то је стигла казна на другој страни у лику Малика Монка који је баш тројком ставио тачку на меч.

Поред Јокића, код гостију се истакао Реџи Џексон са 20 поена, Ерон Гордон је имао 17, Мајкл Портер 13, а Кристијан Браун 11 поена.

Победнички тим је предводио Диерон Фокс са 26 поена и чак 16 асистенција. Монк је имао идентичан поентерски учинак, док је Домантас Сабонис поред 17 поена додао и 15 скокова.

За Сакраменто је ово 11 победа у сезони у 18 сусрета, док је Денвер остао на 14, али уз одиграна три меча више. У наредном колу тим Мајка Брауна дочекује Њу Орлеанс Пеликансе, док ће Денвер на гостовање у Лос Анђелес тамошњим Клиперсима.