Фантастични Алекса Аврамовић за победу кошаркаша Партизана против Ефеса

Кошаркаши Партизана победили су Ефес резултатом 100:90 у мечу 27. кола Евролиге.

Партизан сад има скор 13-14, а Ефес 11-16.

Пре почетка синоћне утакмице навијачи Партизана су овацијама и аплаузима дочекали Жељка Обрадовића и дуго су скандирали његово име.

Прво полувреме протекло је у честим променама у вођству, а највеће је имао Партизан – плус шест (39:33), али са на одмор отишло са 43:40 за „црно-беле“.

Средином треће деонице Партизан је имао плус 11 (55:44), али је уследила серија гостију 7:0.

У последњих 10 минута ушло се вођством домаћина 64:59.

Шест минута пре краја Ефес је повео 73:72, али је четири минута пре краја Партизан на крилима Алексе Аврамовића водио 83:76, а у последња два минута се ушло резултатом 92:82 и тад је било јасно да ће домаћин славити и остати у трци за пласман у плеј-ин.

Најефикаснији у Партизану био је Аврамовић са 30 поена, Зек Ледеј је дао 21, Кевин Пантер 16, а Данило Анђушић 13.

Код Ефеса се истакао Вил Клајбурн са 17 поена, Тибор Плајс је дао 13, Шејн Ларкин 11, а Тајрик Џонс 10.

У наредном колу, следећег петка, Партизан гостује Олимпији у Милану.