Евролига: Партизан победио Басконију

Кошаркаши Партизана победили су вечерас Басконију резултатом 87:83 у утакмици 30. кола Евролиге.

Партизан сад има скор 14-16, а Басконија 16-14. Београдски клуб је бољи у међусобном скору уколико обе екипе окончају са истим учинком.Домаћин је и без одсутног Зека Ледеја боље отворио меч, а после прве деонице водио је 23:16.

Средином друге четвртине Партизан је први пут стекао двоцифрену предност (38:27), али је после серије гостију 17:6 на полувремену било само плус два за „црно-беле“ (44:42).

У 24. минуту Партизан је поново имао двоцифрену предност (54:44), а у 27. минуту је било плус 11 (64:53).

После 30 минута игре било је 69:60. Седам минута пре краја Партизан је водио 78:66, а у последња четири минута ушло се са 80:71.

Тројком Матеуша Поњитке Партизан је повео 83:75 на 2.44 пре краја.

Шездесет секунди пре краја Басконија је после велике грешке Кевина Пантера смањила на 85:81, а после нове грешке играча Партизана и на 85:83. Поенима Пи Џеј Доужера 18 секунди пре краја Партизан је повео 87:83 чиме је стављена тачка на утакмицу.