Евробаскет дуел припао Дончићу, Марјановићу ограничена минутажа

Кошаркаши Даласа савладали су Јуту резултатом 115:101 у предсезонском мечу.

Главну реч на утакмици је имао Лука Дончић који је исту завршио са 24 поена (7/9 за два, 2/9 за три) уз пет асистенција и три скока. Словеначки кошаркаш је изгубио три лопте, али је „украо“ две и имао исто толико блокираних шутева.

Пратио га је Тим Хардавеј са 20 поена, док је новопридошли Кристијан Вуд меч завршио са дабл-дабл учинком од 12 поена и 10 скокова.

Код екипе из Солт Лејк Ситија се истакао Лаури Марканен који је наставио у сјајном ритму који је показао на Евробаскету. Финац је био најефикаснији код Јуте са 21 поеном, а додао је томе и 10 скокова. Руди Геј је меч завршио са 16 поена, док је Волкер Кеслер имао 12.

То је била друга победа Мавереикса у предсезони на три меча, док је Јута успела само да победи Портланд и поред тог меча има три пораза.

Поред Николе Јокића који је предводио Денвер до победе против Голден Стејта (119:112), Србија је имала свог представника и на мечу у Индијанаполису.

Бобан Марјановић је одиграо и четврти меч у униформи Хјустон Рокетса који су савладали Индијана Пејсерсе резултатом 122:114. Горостасни центар је на терену провео непуних пет минута и за то време уписао по два поена и скока, као и једну блокаду.

Најбољи актер сусрета је био Џејлен Грин са 33 поена на 10/15 шута из игре за мање од 29 минута на паркету, док је највећи отпор на другој страни пружио Бади Хилд са 19, односно Бенедикт Матурин са 18 поена.

Вече је обележио и члан Бруклина Бен Симонс, али не по добром. Аустралијски кошаркаш је меч против Минесоте завршио са само 13 минута проведених на паркету током којих је успео да скупи шест личних и самим тим сам себи „одсвирао“ крај.

У тренутку изласка са терена је имао по два поена и скока уз шест асистенција, а Нетси су успели да стигну и без њега до победе резултатом 112:102.

Најефикаснији је био Кајри Ирвинг са 26 поена, док је Кевин Дурент додао 20. Код Тимбервулвса се истакао Дианђело Расел са 17 поена и шест скокова, Руди Гобер је имао поен мање уз осам скокова, док је Карл Ентони Таунс меч завршио са 15 поена и девет скокова.

До победе су у ноћи између петка и суботе стигли Орландо против Кливленда (114:108), Њујорк Никси против Вашингтона (115:89), Атланта је без повређеног Богдана Богдановића доживела пораз против Њу Орлеанс Пеликанса (111:120), Сакраменто је разбио Лејкерсе (133:86), док је Анунобијевих 32 поена било довољно да Торонто после продужетка савлада Бостон (137:134).