Евертон стрепи за опстанак после шокантног пораза

Фудбалери Евертона претрпели су пораз у борби за опстанак у Премијер лиги.

После пораза од Брентфорда код куће на Гудисону од 2:3 (2:1), у мечу 37. кола, изабраници Френка Лампарда се жестоко коцкају са позицијом у елити.

Сада су на 16. месту и мораће у четвртак да победе код куће Кристал Палас ако не желе да у последњем колу одлучују о својој судбини.

Било је то шокантно поподне за „карамеле“ током ког су имали на полувремену вођство од 2:1, али се све претворило у кошмар, два црвена картона и и пораз који би могао скупо да их кошта.

Евертон је добро почео, повео је у десетом минуту преко Доминика Калверт-Луина, али осам минута касније, искључен је Џарод Брајтвајт.

Аутогол Шејмуса Колмана у 37. минуту донео је изједначење гостима, да би Евертон у другом минуту надокнаде времена преко Ришарлисона из пенала погодио за 2:1.

Брентфорд је појачао у наставку и у 62. и 64. минуту стигао до преокрета и победе.

Прво је мрежу Пикфорда затресао Јоан Виса, а потом и Рико Хенри.

Евертон је у 88. минуту остао са деветорицом на терену после искључења Саломона Рондона.

Siti se okliznuo u Londonu, samo do boda protiv Vest Hema!