Евертон шокирао Њукасл у финишу, Лукићев Фулам се „изгубио“ у шуми

Фудбалери Њукасла и Евертона поделили су бодове резултатом 1:1 (1:0), док је Нотингем Форест надиграо Фулам са 3:1 (2:0) у мечевима 31. кола енглеске Премијер лиге.

„Свраке“ су повеле голом Александера Исака, када је Швеђанин прошао кроз одбрану ривала као „кроз сир“.

Деловало је да ће повредама опхрвани Њукасл ипак оправдати улогу фаворита, али је „хладан туш“ на „Сент Џејмс парку“ донео пенал у 86. минуту.

Извео га је Доминик Калверт-Луин и рутински погодио за велики као кућа бод „карамела“ на овом тешком гостовању.

Њукасл остаје далеко од Европе на 8. месту и са 44 бода, док се Евертон грчевито бори за опстанак и сада има 26 освојених бодова.

Баш у борби за преживљавање, Нотингем Форест је уписао велику победу над незаинтересованим Фуламом.

Већ смо писали да је Саша Лукић био изведен из игре већ после пола сата игре, а тада су „шумари“ водили са 2:0 головима Хадсон-Одоија и Вуда.

До одласка на одмор, било је 3:0 јер је погодио и Гибс-Вајт.

Утешни гол за Фулам у 49. минуту дао је Адарабиојо и то је било све у овом мечу.

Нотингем је на 17. месту са 25 бодова, док је на 13. позицији са 39.