Евертон након преокрета савладао Кристал Палас и осигурао опстанак

Фудбалери Евертона савладали су Кристал Палас са 3:2 (0:2) у заосталом сусрету 33. кола Премијер лиге.

Такође у заосталим сусретима Челси и Лестер одиграли нерешено – 1:1, а исти резултат био је и у дуелу Астон Виле и Барнлија.

Евертон је са нова три бода, коло пре краја, обезбедио опстанак у Премијер лиги. Сада има четири бода више од Лидса који је у опасној зони.

Није добро почело за Евертон. Кристал Палас је на половремену водио са 2:0. Стрелци су били Матета у 21. минуту и Ајев у 36.

Уследио је преокрет домаћина у другом делу игре. Кин је смањио предност домаћина у 54. миуту. Ричарлисон је донео изједначење у 75. коначан резултат и тријум домачина поставио је Калверт-Лувин у 85. минуту сусрета.