Емполи и Салернитана поделили бодове, Венеција без шанси за опстанак

Фудбалери Емполија и Салернитане одиграли су нерешено 1:1 у предпоследњем 37. колу серије А, а тим гостију је у завршници меча пропустио прилику да дође до победе и приреди својеврсно изненађење.

Том поделом бодова последња на табели Венеција остала је и без теоретских шанси за опстанак у лиги.

Домаћини су добро ушли у меч и после неколико одличних шанси дошли до вођства од 1:0 поготком Патрика Кутроне у 31. игре.

Потом се одвијала равноправна борба у којој је гостујући тим имао већу иницијативу, али нису успевали да затресу мрежу Емполија све до 76. минута када је Федерико Бонацоли мајсторским маказицама донео изједначење.

Салернитана је наставила са добрим нападима али је голман Емполија Гуљелмо Викарио био несавладив, а одбранио је и пенал Дијегу Перотију у 84. минуту и сачувао реми 1:1.

Поделом бодова Емполи и Салернитана су задржали своје позивије на 14. и 17. месту табеле.

Салернитана је уочи последњег кола стекла два бода предности у односу на Каљари, а три на Ђенову, па ће у недељу навијати за Интер против Каљарија и Наполи против Ђенове.

Венеција која дочекује Каљари ремијем Салернитане и Емполија дефинитивно је испала из лиге без обрира на резултате у наредним мечевима.